Як отримати іпотеку в Іспанії?

Іспанія – це країна, яка завжди приваблює багато іноземців. Там чудовий клімат, гарна природа та доступні ціни на житло. У цій європейській державі до іноземних громадян, які бажають придбати нерухомість, ставляться лояльно і навіть кредитують їх, пропонуючи досить вигідні умови. Для громадян України іпотека на нерухомість в Іспанії оформляється за умови надання необхідного пакета документів та підтвердження своєї платоспроможності. Всю процедуру можна проходити самостійно, а можна звернутися до фахівців агентства Spanish Life, і не витрачати свій час на бюрократичну тяганину.

Необхідні документи для оформлення іпотеки в Іспанії

Якщо людина не має повної суми на нерухомість, часто при угодах перевага надається іпотечному кредитуванню. Претендувати нею можуть як іспанці, і іноземні громадяни. Спочатку проводиться оцінка обраного об’єкта, і нерезиденту можна розраховувати надання іпотеки (до 60% від загальної вартості).

Іноземним громадянам необхідно надати такі документи для іпотеки в Іспанії:

 1. Закордонний паспорт
 2. NIE (ідентифікаційний код іноземця в Іспанії)
 3. Копію попереднього договору купівлі-продажу
 4. Довідку з роботи на фірмовому бланку
 5. Довідку про доходи за формою 2 ПДФО за останні 2 роки
 6. Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків
 7. Витяг з банків за останній рік, що підтверджує регулярні надходження на рахунок.
 8. Довідка з бюро кредитних історій про відсутність боргів.
 9. Якщо є власний бізнес, то важливо подати свідоцтво про реєстрацію компанії, де буде вказано, хто є власником фірми. Ще будуть потрібні податкові декларації.
 10. Якщо є депозити у банках, то бажаною буде наявність довідок, які б підтверджували цей факт.
 11. У разі, якщо є нерухомість у своїй чи іншій країні, то можна подати свідоцтво з державного органу, в якому має бути вказівка ​​розміру об’єкта та підтвердження факту, що на нього немає нині жодних обтяжень.

Усі зібрані документи в обов’язковому порядку перекладаються іспанською мовою та засвідчуються нотаріально. У разі пайової власності документи мають бути подані кожним власником.

Умови іпотеки в Іспанії

Якщо ви вирішили взяти іпотечний кредит в Іспанії, слід приготуватися до збору документів і вивчення пропозицій ринку нерухомості.

Починається процес придбання житла з пошуку відповідної житлоплощі. Потім важливо оформити сертифікат NIE, без якого покупка житла буде неможливою. Подати документи на отримання NIE можна у Консульстві Іспанії.

Наступний крок – визначитися з банком. Для цього доведеться вивчити умови та пропозиції щодо іпотеки від різних фінансових установ, і вибрати найбільш підходящий варіант. Тут важливо враховувати термін кредиту, розмір позики, ставки, комісійні, страховки та багато іншого.

Потім буде необхідно відкрити рахунок у вибраному банку, переказати на нього достатню суму для сплати початкового внеску, а також всіх майбутніх витрат на оформлення іпотеки та купівлі-продажу.

Після цього у банку підписується документ Ficha de informacion persoalizada (FIPER). Там буде зафіксовано всі основні умови іпотеки в Іспанії та термін дії оферти. У цей період слід зібрати всі документи, що бракують, і можна не переживати за те, що зміняться будь-які ставки або комісії.

Далі проводиться оцінка нерухомості, здійснюється підготовка всіх документів, підписуються договори купівлі-продажу та страхування та документ Oferta Vinculante. Усі папери мають бути нотаріально засвідчені.

Якщо ви все ще не знаєте, як отримати іпотечний кредит в Іспанії, і не бажаєте у всьому цьому розбиратися, зверніться в агентство Spanish Life! Ми надамо вам повну допомогу у виборі об’єкта та оформленні іпотечного договору.

На що звернути увагу при покупці житла в Іспанії
Особливості оренди житла в Іспанії

  Заповніть форму та

  наш спеціаліст зв'яжеться з вами
  Меню