Оформлення та купівля житла в Іспанії для українців

Потужним поштовхом імміграції українців до Іспанії стали події після 2014 року, коли в Україні розпочалися бойові дії на сході. Політична криза та пошуки кращого життя за кордоном призвели до того, що українська діаспора досягла великих масштабів у країні вічного сонця та кориди. Вже зараз близько 100 тисяч переселенців проживає на Піренеях.

Береги Середземного моря активно заселяються українцями, тож попит на нерухомість помітно зростає. За офіційними даними МВС в Іспанії лише 2017 р. 2,5 тисячі українців попросили політичний притулок. У цій країні працює спеціальна програма для допомоги біженцям, за якою можна претендувати на швидке отримання ВНЖ.

Спрощує паперовий тягар перехід України на біометричні закордонні паспорти з 2016 р. Наші громадяни тепер можуть безперешкодно виїжджати до Іспанії (а також інших країн Євросоюзу) без необхідності оформляти візу. Також надається право жити за кордоном до 3 місяців. Сьогодні Іспанія розглядається не лише як країна для роботи, а й чудове місце для тривалого життя та відпочинку.

Вибір району для проживання в Іспанії

Узбережжя Коста-Бланка є дуже популярним для придбання житла українцями. Велика кількість іноземців із Європи поселяються у провінції Аліканте. Основним містом для вихідців із СНД є місто Торрев’єха. Ті, хто бажає освоювати сільське господарство і не проти попрацювати в аграрних компаніях Іспанії, сміливо їдуть до районів Галісії та Андалусії.

Мадрид вважається великим європейським містом, в якому будують бізнес-кар’єру економісти, фінансисти, програмісти та інші фахівці. Представники культури та спорту воліють Марбелью та Барселону.

Українська нація – це унікальний народ, який може легко та швидко інтегруватися у місцеву культуру, освоївши мову та звичаї того чи іншого народу. Буквально за рік українці починають вільно спілкуватися іспанською мовою. Цікаво, що переселенцям можна без перескладання іспиту обміняти права водія на місцеві і водити машину вже дорогами Іспанії. Це приємний привілей, який дозволяє ще швидше впровадитись у європейське життя та отримати все необхідне для комфортного проживання.

Щодо нерухомості, то українці вважають за краще вибирати скромні житла за розумними цінами. Як правило, це квартири, які розташовані в пішій доступності від центру та пляжу. Тільки близько двадцяти відсотків іммігрантів купують будинки та земельні ділянки, здебільшого люди орієнтовані на придбання квартир.

Іпотечне кредитування для іммігрантів з України

«Середній клас» переселенців з України купують нерухомість на кредитних умовах. Саме в Іспанії іпотека досить доступна для різних верств населення. Виплату можна розтягнути на 20-30 років, крім того, тут не потрібно поруки, розмір іпотеки становить 2-4% річних.

Звертаючись до місцевих банків, варто розуміти, що далеко не всі готові видати іпотечний кредит українським громадянам. Наприклад, Bankinter дуже неохоче видає іпотеку, вірніше, практично не видає гроші в борг для українців. Вони можуть розглядати вашу заявку більше року, затягуючи своє рішення якомога довше та повідомляти про «розгляд запиту». До цього банку іммігрантам із України краще не звертатися. Але ж яка банківська установа сприятливо налаштована до наших мешканців? Насамперед це Banco Popular Espanol та Banco Sabadell. Але перш ніж вирушити до банку для отримання іпотечного кредитування, вам необхідно зібрати список документів і він досить великий.

 • довідка з місця офіційної роботи із зазначенням заробітної плати, посади, тривалості роботи та виду основної діяльності фірми;
 • Виписка за вашими витратами з банку за період 3-6 міс. із залишком суми грошей на рахунку;
 • 2-ПДФО за попередній рік;
 • довідка з Бюро кредитних історій, де вказується ваша кредитна історія та строки погашення взятих кредитів;
 • рекомендаційний документ у вигляді листа з банківської установи;
 • копії документів про те, що ви маєте нерухомість або зем. ділянкою;
 • Довідка про отримання пенсійних виплат із зазначенням суми за останній рік (для пенсіонерів);
 • Довідка про несудимість в Україні (потрібна не у всіх банках).

Зібравши весь список необхідних документів, потрібно підготувати їх переклад на іспанську мову у присяжного перекладача і зробити нотаріальне завірення. У такому разі не буде жодних претензій до якості переказу в жодному банку. Рівень доходу позичальника дуже вирішується у сумі та тривалості отримання іпотеки. У середньому щомісячні виплати становлять близько 30% суми заробітної плати.

Іспанські банки найбільше охоче видають іпотеку на житло загальною вартістю від 100 тисяч євро. Насправді, операціями з купівлі житла дешевшими від зазначеної суми банкам займатися просто не вигідно і це стосується не лише українців, а й людей інших національностей.

Не забувайте про нововведення, яке прийняли у 2017 році. Тоді українським Національним банком було знято обмеження щодо переказу грошових коштів за кордон. Раніше сума становила не більше ніж 150 тис. гривень на місяць. Така нагода спрощує валютні операції для українців.

Нюанси у підготовці та укладанні угоди на придбання житла

Процедура купівлі нерухомості в Іспанії складається з декількох етапів, незалежно від того, придбання оформляється на накопичені кошти або в іпотеку.

  1. Вибір квартири/бунгало/будинку.Купівля нерухомості – це справа досить складна та відповідальна, яка не вимагає поспіху. Для початку важливо визначитися, який тип житла вам найкраще підходить. Це може бути квартира в багатоповерховому будинку в центральній частині міста або невелике шале з місцем для паркування та басейном. Варто розглянути всі можливі варіанти, вивчити ринок та визначитися з вибором. Перегляди житла дуже важливі і на кожному з таких переглядів потрібно звертати увагу на кожну дрібницю, фокусувати свою увагу на недоліках та перевагах пропозиції.Один з головних етапів, вибір нерухомості, і коли він пройде, то настав час вносити заставу та резервувати свій вибір. У середньому сума застави становить 3-4 тисячі євро.
 1. Підготовка документів для угоди приїжджі з інших країн Іспанії що неспроможні здійснювати юридичні операції без наявності ідентифікаційного номера іноземця. Тому для початку потрібно отримати такий номер, який називається NIE. Далі відкривається рахунок у банку, через який проводитиметься купівля житла та сплачуються податки. Після цього обрана нерухомість проходить перевірку щодо можливої заборгованості за відкритими рахунками або наявності будь-яких інших боргів.
 2. Укладення угоди за нотаріального супроводу підписується основний договір купівлі-продажу житла. Далі покупцю дають термін один місяць на оплату податків і відправлення пакета документів на реєстрацію права на нерухомість. Зазвичай наступні витрати становлять 10% вартості купленої нерухомості.Коли вже на руках є всі квитанції про сплату податків, відправляються до державного реєстру. Там потрібно надати договір купівлі-продажу і вже за 2-3 місяці можна отримати виписку про володіння своїм житлом. Цей документ є свідченням того, що ви є повноцінним власником житла в Іспанії.

Е-ліцензія та переказ коштів з України

Якщо ви плануєте купувати житло за кордоном, то для початку потрібно вивчити особливості переказу грошових коштів у валюті з України на відкритий рахунок в іноземному банку. Відповідно до валютного законодавства нашої країни та постанови №54 від 2017 року фізичні особи мають право вчиняти угоди та переказувати гроші на рахунки в інших країнах. Банк видає клієнту е-ліцензію, яка дозволяє переказувати гроші за кордон для подальшого придбання нерухомості або будь-яких інших операцій.

На сьогоднішній день отримати е-ліцензію не складе великої праці. Для цього клієнт звертається до банку, відкриває рахунок та оформляє необхідну документацію. Отримання самої е-ліцензії безоплатне. Вона дає можливість переказувати суму до 50 тисяч доларів на рік. Але що робити тим, хто планує переводити велику суму грошей? На цей випадок є кілька варіантів. Ви можете оформити ліцензію на кілька членів своєї сім’ї. Зрозуміло, це дозволить збільшити суму для переказу. Коли ми говоримо про Іспанію, то в цій країні можна відкривати так звані «сімейні рахунки».

Ще один варіант – переказ готівки без декларування або з декларуванням та наданням необхідних документів (наприклад, продаж житла в Україні). Крім цього, клієнт банку може зробити спеціальний запит на можливе легальне переведення коштів до Іспанії.

Розглядайте всі варіанти валютних операцій та переказу грошей, щоб вибрати для себе найбільш підходящий. Дотримуючись зазначених умов придбання нерухомості в Іспанії, ви зможете цілком легально придбати квартиру або шале на березі Середземного моря при цьому, не порушуючи валютне законодавство нашої країни.

  Заповніть форму та

  наш спеціаліст зв'яжеться з вами
  Меню