Іспанія відкрита для українських біженців

Понад сто тисяч біженців із України прийняла Іспанія за останні 4 місяці. Переважна кількість набули статусу тимчасового захисту (67% – жінок і 33% чоловіків).

За нинішніх умов створено безліч організацій, які допомагають українцям в Іспанії. Тимчасовий захист передбачає насамперед тимчасове розміщення у хостелах, готелях, квартирах та бунгало людей, які втекли від воєнних дій в Україні. Цим займаються іспанські благодійні фонди, зокрема, волонтери, червоний хрест і навіть люди в соціальних мережах. Коли ви приїжджаєте до країни, то насамперед потрібно звернутися до Червоного хреста, а там уже вас скоординують та підкажуть, де шукати необхідну допомогу.

В Аліканті функціонує центр прийому українських біженців. Він називається Ciudad de la Luz. Дістатися цього центру можна прямо з аеропорту автобусом С6. Є й інші центри допомоги:

Concejalia de accion social, за адресою Avenida De la Constitucion 1;
Centro social 1, за адресою C. Santos Medicos, 8;
Centro social Isla De Cuba, за адресою C. Isla de Cuba, 40;
Centro social Comunitario, за адресою Avinguda de Alcalde Lorenzo Carbonell, 58;
Centro social Comunitario 7 Garbinet, за адресою Calle Med Vicente Reyes,16.

Наведемо список інших установ, які також допомагають людям, які втекли від російського військового вторгнення:

Cepaim, тел. 637 27 86 93;
Accem, тел. 965 89 97 52;
Caritas, тел. 965 11 48 36;
Cear, тел. 965 64 12 55.
Допомога біженцям у Валенсії

У Валенсії працює почесне Консульство України, де зосереджено багато організацій за допомогою біженців:

Centro de Apoyo a la Immigracion, тел. 962 08 74 23;
Agencia de Mediacio, тел. 964 24 47 22;
Creu Roja, тел. 963 80 22 44;
Cepaim, тел. 963 92 53 02;
Cear, тел. 963 16 24 77;
Accem, тел. 963 49 69 77.

В інших містах Іспанії також можна отримати допомогу. У Террев’єсі можна звернутися до Червоного хреста за адресою: Av. de la Purisima, 5. У Бенідормі той же Червоний Хрест відкритий за адресою: Pje de Marconi, а в Пуерто-же-Сагунто можна звернутися до Creu Roja за адресою: Av. 9, de Octubre Prol, 13.

Соціальні мережі для допомоги біженцям

Волонтери та жителі Іспанії всіляко допомагають біженцям з України. Оголошення про появу тимчасового житла можна шукати у спеціально створених групах: facebook.com/groups/asistenciaucranianos, t.me/infohelpBCN, t.me/espana_ucrania, facebook.com/groups та інші.

Як отримати картку тимчасового захисту?

Після прибуття до Іспанії українські біженці мають отримати карту тимчасового захисту. Вона видається лише на території Євросоюзу. У випадку, якщо ви поїхали з України без паспорта, то для початку необхідно звернутися до українського консульства за номером телефону +34 910 474 444. На реєстратурі уточнять паспортні дані, запишуть на певний час прийому. Залежно від вашого територіального розміщення, вам потрібно буде звернутися до одного з центрів для біженців:

Ciudad de Luz (Аліканте);
Centro de Formacion (Мадрид);
Ciadad de Luz (Барселона);
Creade (Малага).
Банківський рахунок в Іспанії

В онлайн режимі заходьте на сайт банку Openbank та відкриваєте свій банківський рахунок. На допомогу приходить оператор, який вільно розмовляє українською мовою. Для відкриття рахунку та проведення операцій обов’язково має бути паспорт громадянина України.

Банківські послуги надають інші установи Іспанії:

Ravolut;
BBVA;
Сантандер.

Середня освіта для дітей в Іспанії

Навчання у школі поділяється на 3 категорії, залежно від віку учнів. Діти 3-6 років ходять до школи “infantil”, якщо дитині 6-12 років, то її приймуть у “primaria”, а вже після 12 років і до 16 років підлітки ходять до “secundaria”.

Подати свою заяву на прийом до школи можна лише після отримання картки тимчасового притулку. Для цього необхідно прийти до мерії та уточнити, чи є вільні місця у навчальних закладах. Ще один варіант – прийти до найближчої школи та проконсультуватися щодо процедури оформлення своєї дитини. З документів буде потрібна копія свідоцтва про народження, документ, що підтверджує особу батька або матері, документ про тимчасове місце проживання, копію SIP картки.

Допомога з працевлаштуванням

У списку популярних сервісів пошуку роботи знаходяться:

milanuncios.com;
es.indeed.com;
empleate.gob.es/empleo;
infojobs.net;
upwork.com;
freelancehunt.com/projects

Вивчити або покращити свій рівень знань іспанської мови можна в наукових центрах: Fra Babel, Fra Tombola, Fra Giner, Fra Alberto, Fra Paulo Freire та інші.

Оформлення та купівля житла в Іспанії для українців

    Заповніть форму та

    наш спеціаліст зв'яжеться з вами
    Меню